• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Wykonawstwo
Hep2o nowej generacji już w ofercie - 50 lat gwarancji. Nowa generacja, nowy standard w instalacjach łączonych na wcisk.

SYSTEMY INSTALACJI WODNEJ I GRZEWCZEJ

HEPWORTH NOWA GENERACJA

Hep2O nowej generacji już w ofercie

System Hep2O nowej generacji przeznaczony jest do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz do instalacji centralnego ogrzewania. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie, profesjonalny system rur łączonych na wcisk wraz z szeroką gamą złączek w kolorze białym. System Hep2O nowej generacji dostępny jest w rozmiarach 10, 15, 22 i 28mm

Nowe złączki teraz jeszcze bardziej doskonałe

Złączki w systemie Hep2O nowej generacji są białe, węższe i mają bardziej opływową konstrukcję Dzięki temu instalacje są bardziej estetyczne i akceptowane w zastosowaniach natynkowych.

Złączki umożliwiają połączenia nie tylko z rurą Hep2O, ale także z rurami miedzianymi.

Natomiast łączenie na wcisk oznacza brak konieczności zastosowania otwartego ognia, co ogranicza ryzyko.


 

Ta sama rura teraz w kolorze białym

W skład systemu wchodzą rury polibutylenowe w prostych odcinkach lub zwojach typu Standard (do instalacji cieplej i zimnej wody) lub Barier (do instalacji grzewczych). Rury proste są tak samo elastyczne jak rury w zwojach, których unikalną cechą jest ich doskonała zdolność do zachowywania prostoliniowości po rozwinięciu.

Elastyczna rura ułatwi Ci omijanie przeszkód, co w rezultacie zmniejszy ilość połączeń. Dzięki temu oszczędzisz czas a koszt instalacji będzie niższy.

Łatwiejsze kupowanie dzięki różnym kolorom opakowań.

Oferowane rury i złączki sprzedawane są w opakowaniach z kodami barwnymi, co w znaczny sposób ułatwia identyfikację produktu.

10mm – kolor zielony

15mm – kolor niebieski

22mm – kolor fioletowy

28mm – kolor pomarańczowy

Wyjątkowe korzyści ze stosowania Hep2O nowej generacji

Szybko i niezwykle łatwo zdemontujesz połączenie - nowy klucz do demontażu HepKeyTM, umożliwia demontaż szybciej, łatwiej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Kolory kluczy do demontażu odpowiadają kodom barwnym z opakowań złączek.

 

Najdłuższa gwarancja w branżySystem Hep2O nowej generacji jest nie tylko szybszy i łatwiejszy w użyciu, ale także daje gwarancję bezpieczeństwa. System jest skonstruowany tak, aby z łatwością spełniać wymogi nawet najostrzejszych norm branżowych.
Na system Hep2O nowej generacji udzielamy 50-letniej gwarancji na wady materiałowe. Jest to najlepsza gwarancja oferowana w branży.

System Hep2O nowej generacji posiadają brytyjski Certyfikat (Kitemark), zgodności z normą BS EN ISO 21003 i zgodność z normą PN EN ISO 21003


PRAWIDŁOWY MONTAŻU

Niezależnie od typu złączki Hep2O, obowiązuje ta sama procedura wykonania połączenia.


Utnij rurę pod kątem prostym na jednym ze znaków „ ” przy pomocy zalecanych nożyc do rur i upewnij się, że na końcu rury ma zadziorów.
 

 

 

 

Włóż tuleję SmartSleeve do końca rury.

 

 

 


 

Wepchnij rurę do złączki. Następnie przy pomocy technologii rozpoznania połączenia In4Sure sprawdź czy rura została wsunięta do końca.

 

 


 

 

Pociągnij rurę do tyłu (wyszarpnij ze złączki), żeby upewnić się że pierścień utrzymujący poprawnie zablokował rurę uniemożliwiającą jej wysuniecie.


 

 

 

DEMONTAŻ POŁĄCZENIA PRZY UŻYCIU SYSTEMU KLUCZYHEPKEY

 

HepKey Plus który po prostu zaciska się na złącze i utrzymuje pierścień chwytający w pozycji.

 

 

HepKey na tyle mały, że mieści się w kieszeni.


 

Nałóż HepKey na rurę obok połączenia, które ma być rozmontowane, tak by płaska strona HepKey była oddalona od złączki.

 


 


 

Przesunień HepKey do złączki i naciśnij tak aby wystające wypustki nacisnęły wewnętrzny pierścień zwalniajacy złączki.

 


 

Wysuń rurę ze złączki.

 


 


 

Ogrzewanie grzejnikowe:

Ogrzewanie grzejnikowe to najpopularniejszy sposób ogrzewania domu, biura, mieszkania. System może być stosowany w układach otwartych i zamkniętych. Zalecany jest układ zamknięty z naczyniem przeponowym, który zapewnia hermetyczność instalacji, a w konsekwencji zmniejszeniu ulega korozja elementów metalowych. Instalacja ogrzewania grzejnikowego w systemie Hep2O powinna być wykonana jako pompowa. Parametry pracy zgodnie z aprobatą COBRTI Instal to: temperatura pracy 80°oC, maksymalna 90°C, ciśnienie 6 atm.

Ciepła i zimna woda:

Instalacja, która jest szczególnie wrażliwa na jakość użytych materiałów to instalacja wodociągowa. Czysta, zdrowa woda, wypływająca pod odpowiednim ciśnieniem jest tym czego oczekuje każdy inwestor. Warto wiedzieć, że rura systemu Hep2O nie zakamienia się, nie koroduje, a ponadto najmniej wśród innych tworzyw sprzyja rozwojowi mikroorganizmów i bakterii, w tym Legionelli Pneumonia. Parametry pracy zgodnie z aprobatą COBRTI Instal to: temperatura pracy 60°C, maksymalna 80°C, ciśnienie 10atm

Ogrzewanie podłogowe:

Ogrzewanie podłogowe należy do ogrzewań płaszczyznowych, w których ciepło przekazywane jest do otoczenia z całej powierzchni grzejnej. Do zalet ogrzewania podłogowego należą m.in.: równomierność rozkładu temperatury w pomieszczeniu, wyeliminowanie lub ograniczenie ilości grzejników, możliwość zastosowania w obiektach nietypowych - zabytkowych, bardzo wysokich. Często wykonywane są instalacje mieszane. Wtedy mamy do czynienia zarówno z wodnym ogrzewaniem podłogowym jak i ogrzewaniem w postaci instalacji grzejnikowej. Każdy przypadek należy indywidualnie przeanalizować pod kątem opłacalności inwestycji. Ogrzewanie podłogowe wymaga innej temperatury czynnika grzewczego. Parametry pracy zgodnie z aprobatą COBRTI Instal to: temperatura pracy 60C, maksymalna 70°C, ciśnienie 3 atm.

 

Ogrzewanie ścienne:

Ogrzewanie ścienne wykonuje się podobnie do ogrzewania podłogowego. Wężownice z rury średnicy 10 mm montuje się głównie na ścianach zewnętrznych, spełniających normy ochrony cieplnej budynku, współczynnik U<0,4W/m2K.

Ogrzewanie ścienne może być podstawowym lub stanowić uzupełnienie ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie ścienne zapewnia najlepszy komfort cieplny użytkownikom w każdych warunkach, jest najnowocześniejsze i proekologiczne. Zdrowe dla wszystkich szczególne dla alergików.

Tym samym ogrzewanie ścienne zmniejsza koszty eksploatacji o 25-35% w porównaniu z tradycyjną techniką grzewczą. Poprzez możliwość obniżenia temperatury powietrza w pomieszczeniu nawet o 3-4°C. Mimo to użytkownicy pomieszczenia odczuwają wysoki komfort cieplny. Obrazuje to wykres komfortu cieplnego. 

Ciepło doskonałe!

Ogrzewanie ścienne należy do ogrzewań płaszczyznowych. Ogrzewanie ścienne jest głównie lokalizowane na ścianach zewnętrznych. Ogrzewanie ściennej jest głównie lokalizowane na ścianach zewnętrznych. System grzewczy tak wykonany jest niewidoczny, bardzo efektywny energetycznie, a zarazem skuteczny w każdych warunkach, zarazem odczucia ciepła jest bardzo łagodne i przyjemne.

Układ instalacji

Na ścianie układamy szyny mocujące w odpowiednim rozstawie, ilość szyn jest zależna od wysokości pomieszczenia lub szerokości ściany podokiennej.


 

Porównanie sposobów ogrzewania – rozprowadzenia ciepła, wskazuje lidera:


OGRZEWANIE ŚCIENNE

 

Siedem głównych powodów stosowania ogrzewania ściennego:

  1. Komfort, przyjemne doznanie komfortu ciepła

  2. Samopoczucie, brak dodatniej jonizacji powietrza

  3. Zdrowie, brak konwekcji – unoszenia kurzu, zarazków i alergenów

  4. Bezpieczeństwo, brak zagrożeń występujących w innych sposobach ogrzewania

  5. Estetyka, niewidoczne instalacje

  6. Oszczędność, niedroga inwestycja i niskie koszty eksploatacji

  7. Ekologia, racjonalne wykorzystanie cennej i drogiej energii.

Copyright 2011.Rad-Instal. Designed by magicpages.pl

Znajdź nas na Facebooku
Rad-Instal na Allegro